Ruszamy z akcją „Serce za Odwagę”! Świąteczne kartki od najmłodszych trafią do kombatantów

Ruszamy z akcją Serce za Odwagę! W inicjatywę angażuje się każdego roku ponad 10.000 osób! Kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych wzbudzają u kombatantów ogrom radości. Kartki świąteczne dla kombatantów przygotowane w ramach akcji „Serce za Odwagę” to cykliczna inicjatywa, prowadzona już od 8 lat przez Fundację Pamięci Narodów, Stowarzyszenie Głos Bohatera, Miejskie Przedszkole Nr 2 w Płocku oraz Stowarzyszenie Pro Patria.

Każdego roku, kilkaset szkół i przedszkoli przygotowuje życzenia świąteczne w formie kart, które następnie z pomocą wolontariuszy trafiają do weteranów. Akcja „Serce za Odwagę” łączy pokolenia. To nie tylko okazja do spotkań, ale przede wszystkim wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych wzbudzają w kombatantach wiele radości. Za każdym razem podkreślają, jak ważne jest, by najmłodsze pokolenia wychowywały się w duchu poszanowania dla historii Polski i ogromu poświęcenia, jaki musiały ponieść kolejne pokolenia.

Serce za Odwagę w 2022 roku

W ubiegłym roku w akcji „Serce za Odwagę” wzięło udział 388 placówek edukacyjnych, ale także wiele osób prywatnych i rodzin. Łącznie ponad 10.000 osób! Do kombatantów w całej Polsce, ale także w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii trafiło łącznie ponad 9000 kartek. Jeśli jesteś rodzicem, opiekunem lub nauczycielem – namów do wzięcia udziału najbliższych! Więcej informacji o inicjatywie znajdziecie na profilu akcji Serce za Odwagę oraz Fundacji Pamięci Narodów.

Idziemy na rekord

„Tegoroczną edycję rozpoczęliśmy wczoraj. W ciągu kilkunastu godzin wpłynęło do nas ponad 700 zgłoszeń. Na tej podstawie spodziewamy się, że będzie to rekordowy rok. To wielka radość, ale także ogromne wyzwanie organizacyjne. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału”

Marta Rosa-Jaworska, koordynator projektu „Serce za Odwagę”
    2 komentarze
    Napisz komentarz
    Skip to content