„Kobiety Patriotki” – wystawa w Olsztynie

Uśmiechnięte słońce towarzyszyło nam podczas otwarcia wystawy plenerowej pt. „Kobiety Patriotki” w Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie. Wystawa została dostosowana do potrzeb osób niewidomych i posiada opis w alfabecie Braille’a.

Młodzież i przybyli goście zapoznali się z wyjątkowymi kobietami, które swoją postawą, nierzadko walką z bronią w ręku, wniosły wielki wkład w odzyskanie niepodległości. Wystawa przybliża niezwykłą historię wspaniałych Polek, które odgrywały znaczącą rolę w dziele odzyskania i budowania polskiej państwowości. To doskonała okazja, by poznać historię świetnie wyszkolonych, odważnych i gotowych na szaleństwo w imię wolności Polek, które walcząc ramię w ramię z mężczyznami, odznaczały się poświęceniem, ideowością i wielką wolą walki.

Niech to będzie inspirujący moment, aby odkryć nieznaną historię tych wyjątkowych bohaterek, których ogromne zaangażowanie i wsparcie przyczyniły się do odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów.

#DzieńKobiet to idealny moment, aby o tym przypomnieć i podziękować tym dzielnym Paniom, bez których historia na pewno potoczyłaby się inaczej. ???? Kierujemy gorące podziękowania w stronę Fundacji Totalizatora Sportowego za wsparcie finansowe, które umożliwiło stworzenie tej wystawy oraz dyrekcji Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie za świetną i profesjonalną współpracę!

    Napisz komentarz
    Skip to content