Pomoc humanitarna do Buczy, Kijowa i Charkowa. Wszystkie ręce na pokład!

Nie zwalniamy tempa! Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę inicjujemy oraz angażujemy się w przedsięwzięcia mające na celu pomoc naszym sąsiadom. W trakcie tych działań spotykamy na swojej drodze niesamowitych, odważnych i dobrych ludzi o wielkich sercach. Dwa tygodnie temu wsparliśmy projekt takiej właśnie grupy.

Wraz z Ewą Maszer przy wsparciu Małgorzaty Wypych dostarczyliśmy pomoc humanitarną mieszkańcom wyzwolonych terenów Buczy, Borodzianki i Iwankowa, gdzie sytuacja była na tyle krytyczna, że ludziom w kolejkach po chleb pisano numery na dłoniach, żeby określić czy otrzymają go tego dnia, czy też nie… Ewa już wtedy postanowiła, że tam wrócą.

Chcemy im w tym pomóc. Kolejny wyjazd zaplanowany na początek maja. Tym razem chcemy również dotrzeć do zrujnowanych wsi z obwodu kijowskiego. Dostaliśmy też prośbę o dostarczenie zaopatrzenia do kijowskiego Szpitala Chirurgicznego oraz Szpitala Neurologicznego w Charkowie. Potrzeb jest wiele, więc wszystkie ręce na pokład.📣 Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć wyjazd, kupując długoterminowe produkty spożywcze (makaron, olej, konserwy, ryż, marmoladę, kawę, herbatę itp.) zachęcamy do dostarczania ich do biura zaprzyjaźnionego z nami SZPAK – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej przy ul. Dąbrowszczaków 12/121, codziennie w godzinach 8:00-18:00.

Zachęcamy też do wsparcia zrzutki z której środki przeznaczymy na wsparcie tych działań. Liczymy na Waszą pomoc!

    Napisz komentarz