Pomoc humanitarna do Buczy, Kijowa i Charkowa. Wszystkie ręce na pokład!

Nie zwalniamy tempa! Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę inicjujemy oraz angażujemy się w przedsięwzięcia mające na celu pomoc naszym sąsiadom. W trakcie tych działań spotykamy na swojej drodze niesamowitych, odważnych i dobrych ludzi o wielkich sercach. Dwa tygodnie temu wsparliśmy projekt takiej właśnie grupy.

Wraz z Ewą Maszer przy wsparciu Małgorzaty Wypych dostarczyliśmy pomoc humanitarną mieszkańcom wyzwolonych terenów Buczy, Borodzianki i Iwankowa, gdzie sytuacja była na tyle krytyczna, że ludziom w kolejkach po chleb pisano numery na dłoniach, żeby określić czy otrzymają go tego dnia, czy też nie… Ewa już wtedy postanowiła, że tam wrócą.

Chcemy im w tym pomóc. Kolejny wyjazd zaplanowany na początek maja. Tym razem chcemy również dotrzeć do zrujnowanych wsi z obwodu kijowskiego. Dostaliśmy też prośbę o dostarczenie zaopatrzenia do kijowskiego Szpitala Chirurgicznego oraz Szpitala Neurologicznego w Charkowie. Potrzeb jest wiele, więc wszystkie ręce na pokład.? Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć wyjazd, kupując długoterminowe produkty spożywcze (makaron, olej, konserwy, ryż, marmoladę, kawę, herbatę itp.) zachęcamy do dostarczania ich do biura zaprzyjaźnionego z nami SZPAK – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej przy ul. Dąbrowszczaków 12/121, codziennie w godzinach 8:00-18:00.

Zachęcamy też do wsparcia zrzutki z której środki przeznaczymy na wsparcie tych działań. Liczymy na Waszą pomoc!

    Napisz komentarz
    Skip to content