Otwock – miasto bohaterów

otwock miasto bohaterów

Rozpoczynamy projekt „Otwock – miasto Bohaterów”, w ramach którego już 30 września upamiętnimy historię niezwykłych ludzi, żyjących w niezwykłych i niezwykle wymagających czasach. Warto znać ich nazwiska.

Na oficjalnej liście Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata (a więc osób które ryzykowały własnym życiem ratując innych) znajduje się 6339 Polaków.  48 z nich to osoby związane niegdyś z Otwockiem. Chcemy ocalić ich nazwiska i historię od zapomnienia. Chcemy upowszechnić wiedzę o ich heroicznej postawie, przypomnieć trudną historię miasta, w której wykuwała się jego tożsamość.

Już 30 września na Placu Niepodległości będzie można zobaczyć wystawę plenerową przybliżającą sylwetki i dokonania wspomnianych bohaterów. Będziemy też wspólnie sadzić drzewka, przy których umieszczone będą pamiątkowe tabliczki z imionami i nazwiskami tych, o których każdy mieszkaniec Otwocka powinien mówić z dumą.

Zachęcamy do obserwowania tej strony. Za chwilę pojawi się na niej harmonogram imprezy oraz więcej szczegółowych informacji.

    Napisz komentarz