ми з тобою!
Hej Szkoło! Wspieraj Ukrainę razem z nami!

Jesteś uczniem, nauczycielem, dyrektorem? Świetnie! Ta wiadomość jest kierowana do Ciebie. Jako Fundacja Pamięci Narodów od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę inicjujemy oraz angażujemy się w przedsięwzięcia mające na celu pomoc naszym Sąsiadom. Tej pomocy potrzebują również najmłodsi, którzy w miarę możliwości starają się chodzić do szkoły lub łączyć z nią zdalnie, by zdobywać wiedzę. W tej chwili dostarczamy dary do szkół we Lwowie i Równem, ale potrzeb i potrzebujących jest znacznie więcej…

KLIKNIJ I POBIERZ PLAKATY AKCJI!

01.

Cel jest prosty!

Czy wiesz, że gdyby każda z 380 szkół biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji „Serce za Odwagę” przygotowała jedną paczkę dla Ukrainy, bylibyśmy wspólnie w stanie przekazać ok 9,5 tony darów?

POBIERZ GRAFIKĘ NA FACEBOOKA!

02.

Jedna szkoła? Jedna paczka!

W ten sposób bylibyśmy w stanie realnie wesprzeć kilkadziesiąt szkół na Ukrainie! Wierzymy, że z Waszą pomocą, uda nam się osiągnąć ten cel! Zachęcamy do wspólnej akcji. Każda szkoła przygotowuje jedną paczkę darów dla Ukrainy (ok.25 kg paczka możliwa do wysłania kurierem).

03.

Tworzymy świat wartości!

Każda szkoła, do której trafi jedna z przygotowanych paczek, będzie wiedziała od której z polskich szkół otrzymała dary. „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Twoja szkoła nawiąże nowe przyjaźnie na Ukrainie. Oni z pewnością zrobiliby to samo dla nas, gdyby była taka potrzeba. Wspólnie tworzymy świat wartości! 

Informacje, bez których trudno zacząć...
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
Rozpoczyna się najtrudniejszy moment dla tych, którzy pozostali na Ukrainie...
2-2
Od początku wojny, granicę polsko-ukraińską przekroczyło 2 900 000 uchodźców z Ukrainy. Szacuje się, że około 10% Polaków przyjęło ukraińskich uchodźców do swoich domów. Zrobiliśmy coś niesamowitego!
Rozpoczyna się walka z czasem

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej wymagająca. Brakuje pieniędzy na zakupy, a potrzeby rosną. Od początku wojny dostarczamy dary na Ukrainę, które trafiają między innymi do szkół. Wiemy, że z Waszą pomocą jesteśmy w stanie zrobić znacznie więcej. To się uda!

Bądźmy nadzieją!

Szkoły na Ukrainie przekazały listę potrzeb i liczą na naszą pomoc.  W ubiegłym roku „Serce za Odwagę” dostarczyło do kombatantów prawie 11 000 kartek świątecznych. W akcję zaangażowało się kilkanaście tysięcy osób. To ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać do czynienia dobra!

Skip to content