Przekazujemy podziękowania z Ukrainy!

W imieniu mieszkańców obwodu mikołajewskiego i dzielnicy Antonówka w Chersoniu chcielibyśmy przekazać Wam słowa podziękowań! Dzięki środkom finansowym, które przekazaliście udało się zrealizować kolejny wyjazd na Ukrainę.

Do potrzebujących trafiła żywność oraz ubrania, leki, świece, środki higieny, a także rzeczy dla żołnierzy znajdujących się na linii frontu. Udało nam się utworzyć dodatkowe „punkty niezłomności”, a dzięki agregatom uruchomiono dojarki do dojenia krów, zapewniając pożywienie.

W Chersoniu kolejny raz odwiedziliśmy piekarnię, którą wspominaliśmy na łamach profilu ostatnim razem. Działa! Realizuje swoją obietnicę darmowego chleba dla mieszkańców! Byliśmy pierwszym transportem (składającym się z 3 busów), który dotarł aż tam z pomocą humanitarną od dłuższego czasu. Mieliśmy szczęście, bo tym razem wroga artyleria rzadko dawała znać o sobie…

Mieszkańcy Antonówki otrzymali od Was jedzenie, leki, ubrania, pieluchy, pampersy, środki higieny i czystości oraz wiele innych rzeczy. Przekazaliście również ukraińskim specjalsom z Chersonia piece, koce, agregaty, pościel, ubrania, pożywienie, leki oraz lampy naftowe.

Jeden z agregatów Fundacji To się uda trafił do szpitala w Chersoniu i ratuje życie. Niestety, nie udało nam się dotrzeć do części miasta, która była akurat ostrzeliwana, a jedyna, prowadząca do niej droga, była pod okiem rosyjskich snajperów.

Jak jest tam na co dzień? Ludzie żyją w piwnicach. Słowa nie są w stanie opisać reszty. W imieniu Ewy, Gosi, Kasi, Roberta oraz Sebastiana, składamy ogromne podziękowania grupie policjantów ze Lwowa za czujność i opiekę. Życzymy Wam tyle samo wyjazdów, co powrotów!

Jeśli chcecie wesprzeć kolejny wyjazd, który szykujemy, polecamy to zrobić przez zrzutkę!

    Napisz komentarz
    Skip to content