#AkcjaRehabilitacja
Zapewnienie szczegółowej opieki lekarskiej i rehabilitacyjnej to główne założenia programu kompleksowych badań kombatantów. To inicjatywa Fundacji Pamięci Narodów, którą wspiera Urząd do spraw Kombatantów. Bezpłatne badania wykonają lekarze w Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.
Ruszyliśmy!

Akcja została zainaugurowana 26 lutego. Pierwsi pacjenci zgłosili się do Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie już od 1 marca.

Sprawna i skuteczna diagnoza

W ciągu tygodnia mogą zostać przebadane 3–4 osoby. Na podstawie wyników badań specjaliści z Instytutu zaplanują dalsze leczenie i rehabilitację.

Rehabilitacja

W Instytucie zostaną określone najczęściej potrzebne kombatantom zabiegi rehabilitacyjne. Za kilka tygodni rusza wsparcie rehabilitacyjne.

#AkcjaRehabilitacja
Jak skorzystać z programu?
#AkcjaRehabilitacja

Dlaczego to robimy?

Chcemy w ten sposób wysłać jasny sygnał, że zarówno wartości, jak i postawa, jaką wykazali się weterani, walcząc o wolną, niepodległą Polskę, wciąż budzi nasz najwyższy szacunek i wdzięczność.

Dzięki współpracy Fundacji Pamięci Narodów z instytucjami państwa, kombatanci znajdą się pod szczególną opieką Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Weterani przejdą gruntowne, szczegółowe badania mające ustalić ich stan zdrowia, a następnie zostaną otoczeni adekwatną do ich potrzeb opieką – także rehabilitacyjną.

Wsparcie państwa w walce z COVID-19 ma charakter wielopłaszczyznowy. Od początku pandemii przy współpracy organizacji pozarządowych, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojsk Obrony Terytorialnej, realizowane są projekty, który w maksymalnym stopniu ograniczają ryzyko transmisji koronawirusa na weteranów. Kombatanci są traktowani priorytetowo w programie szczepień, a wraz z uruchomieniem tej inicjatywy – zostaną otoczeni pełnym wsparciem pocovidowym, odpowiadającym ich potrzebom.

Dbanie o weteranów walk o niepodległość jest naszym obowiązkiem. Oni dla nas ryzykowali zdrowie i życie, teraz czas pomyśleć o nich

JAN JÓZEF KASPRZYK
Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji wykazuje pełną aktywność i zrozumienie dla potrzeb kombatantów. Jesteśmy szczęśliwi, że weźmiemy udział w tej akcji

dr n. med. Marek Tombarkiewicz
dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie

Sprawdzimy ogólny stan ich zdrowia, co w geriatrii nazywamy całościową oceną geriatryczną. Zbadamy sprawność funkcjonalną, zrobimy testy chodu i równowagi oraz stanu psychoemocjonalnego. Sprawdzimy również, na jakie cierpią przewlekłe choroby, jakie leki przyjmują i czy prowadzona farmakoterapia jest właściwa, czy nie ma interakcji lekowych

prof. dr hab. n. med. Tomasz Targowski
Konsultant Krajowy w dziedzinie geriatrii

Wojska Obrony Terytorialnej wspierały, wspierają i będą wspierać kombatantów. To dla nas nie tylko obowiązek, ale i zaszczyt

płk Robert Bąkiewicz
Wojska Obrony Terytorialnej

Materiały prasowe | Fot. Jakub Zowsik

Skip to content